Siirt Valimiz Sayın Ali Fuat ATİK' in talimatları doğrultusunda İlçemiz SODES Kültür Merkezinde "çocukların cinsel istismarına karşı alınması gereken önlem ve tedbirler " konulu konferans düzenlendi.
Alanında uzman kişilerin anlatımıyla gerçekleşen konferansa ilçe Kaymakamı Sayın Memiş İnan , İlçe protokolünün yanı sıra okul müdürleri, rehber öğretmenler, sağlık personelleri, din görevlileri, muhtarlar ve güvenlik korucu başlarının katılımıyla geniş çaplı bir konferans oldu.
Program sonunda Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın M. Gökhan MARAKÇI konunun hassasiyetine binaen değerlendirmelerde bulundu. Akabinde söz alan İlçe Kaymakamı Sayın Memiş İNAN daha önce düzenlenmiş olan çocukların korunması kurulunda ve rehber öğretmenler toplantısında alınan kararları katılımcılara aktardı. Ayrıca bu konudaki sorumluluğun ayrım gözetmeksizin herkeste olduğunu belirtirken herkesin vicdanen sorumluluk üstlenmesini istedi. Bu konuda çok hassas olduğunu dile getiren Sayın İNAN alınan kararların titizlikle ve hatasız bir şekilde uygulanmasının talimatını verdi.